Foto: Goran Mehkek / CROPIX

Radiću je dosta etiketiranja: ‘Zašto je netko tko svoju zemlju voli iznad svega radikalni desničar?’

Autor: M.P.

Zamjenik predsjednika Domovinskog pokreta Mario Radić komentirao je aktualne političke događaje kao i zbivanja unutar stranke. Kaže, poštuju stranačku strukturu, a on nije nestao i ne vidi potrebu da podnose račune za njihove unutarnje stvari, aludirajući na medijske spekulacije o tome tko je uistinu šef Domovinskog pokreta. Smatra, stvorila se nepotrebna fama oko toga tko će predstavljati stranku na koordinacijama u radu ministara i Vlade. Najavio je i da će utorkom održavati redovite presice.

Na pitanje znači li to da nema raskola u DP-u, odgovara: “To vi gledate izvana, mi iznutra to ne vidimo tako. Nismo mi stranka pingvina i papagaja. Na sastancima bude pet struja, svatko misli nešto svoje, ali kad nešto izglasamo, to je zajednički stav. Penava i ja se znamo dugi niz godina, ja poznajem njegovog oca. To je sve skupa nategnuto. Prošli tjedan su krivo prenosili naše izjave i malo se napravio šum u komunikaciji. Jučer smo dogovorili što ćemo, kako ćemo, posla imamo i previše svi. Danas imamo motivacijski skup za euroizbore, ja ću ga voditi jer Ivan mora biti u Vukovaru. Mi funkcioniramo na najnormalniji način, čujemo se tri puta dnevno. I kad smo bili non-stop zajedno morali su nas tri puta slikati. Pravi se događaj koji ne postoji”.

Komentirao je izjavu Marijana Pavličeka da će Domovinski pokret u suradnji s HDZ-om proći još gore od Mosta. “Jeste li ikad čuli za pregovore gdje je onaj tko pregovara dobio sve što traži? Mi smo dobili neke stvari.  On kaže da ćemo mi proći gore nego njegov koalicijski partner. Živi bili pa vidjeli. Pavliček je na vlasti u Vukovarsko-srijemskoj županiji sa HDZ-om i SDSS-om, u Gradu Vukovaru s nama, ne bih htio to komentirati. Ankete i rezultati izbora su sve rekli, DP je treća snaga u državi”, kaže Radić na N1.

Foto: Goran Mehkek / CROPIX

Radić: Ako netko voli svoju zemlju iznad svega, zašto bi bio radikalni desničar?

Zatim se dotaknuo i plinskog biznisa kojim se u Bosni i Hercegovini bavi obitelj ministra gospodarstva Ante Šušnjara. Radić kaže, on je odvjetnik čiji se otac bavi drugim poslom u drugoj državi. “To naslijedi, njegov brat je prisiljen ostaviti svoju karijeru, profesorsku i voditi tu tvrtku. On nikada nije radio za tu tvrtku. Mislim da će on biti jako pozitivno iznenađenje kao ministar, znam kako radi, kako je radio”.

Zatim se osvrnuo i na napade na novog ministra poljoprivrede, Josipa Dabru, oko toga gdje je stekao diplomu. Tvrdi, sve je sasvim legalno i provjereno barem dva puta. “Ne postoji škola za ministre. Puno je bilo ljudi koji nisu imali nikakvo obrazovanje, a koji su imali dobra upravljačka svojstva. Vidjeli smo dosta profesora, doktora kung-fua, koji se nisu proslavili”, govori.

Pričama za malu djecu nazvao je teze da je HDZ s Domovinskim pokretom skrenuo radikalno udesno. “Ako netko voli svoju zemlju i stavlja svoju obitelj, grad i zemlju iznad drugih, zašto bi on bio radikalni desničar? Ja mislim da su to zdravorazumske politike”.

Domovinski pokret inzistira da ne žele imati nikakve veze s SDSS-om, a Radić podsjeća, niti s Možemo. “Mi smo imali principijelnu odluku zašto s njima nećemo. Po nama te stranke nisu pod ustavnim lukom i to je jedini razlog zbog kojeg inzistiramo na tome. SDSS je nastao na način koji nama nije prihvatljiv i danas kontinuitet te stranke vodi čovjek koji je bio okupacijski gradonačelnik Vukovara. Nek’ netko sad zamisli da će okupacijski gradonačelnik Mariupolja voditi vlast u Kijevu i docirati njihovoj vladi”. Što se tiče Možemo, kaže kako nije ustavno da nastanak stranke financira druga država i objašnjava kako je Možemo nastao iz njemačkog instituta.




Marko Milić otkrio je li ‘otjerao’ Šeksa od Plenkovića: ‘Sve sam kasnije objasnio’




Autor:M.P.
Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ali ne nužno i stavove portala Dnevno.hr. Molimo čitatelje za razumijevanje te suzdržavanje od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal Dnevno.hr zadržava pravo obrisati komentar bez najave i/li prethodnog objašnjenja.