AP Photo/Andreea Alexandru / Guliver Image

Francuska se autogolom plasirala u četvrtfinale Europskog prvenstva

Autor: GIŠ

Francuska se sretno i spretno pobjedom protiv Belgije od 1:0 plasirala u četvrtfinale Europskog prvenstva u Njemačkoj, a odlučujući trenutak susreta zbio se u 85. minuti susreta, kada je Muani nakon akcije Tricolora po desnoj strani centrirao, a lopta je pogodila nesretnog Vertonghena i završila iza iznenađenog Casteelsa. Gol pogledajte OVDJE.

U dvoboju Francuske i Belgije očekivali smo pravi derbi osmine finala, a na kraju smo dobili šahovsku, u kojoj je Francuska nešto više držala loptu, dok je Belgija pokušavala preko brzih kontri, uglavnom preko Dokua.

Prvo poluvrijeme nije bilo zanimljivo, tek nekoliko poluprilika s jedne i druge strane, a De Bruyne je jedan slobodni udarac skoro pospremio iza Maignana, koji se jedva snašao i obranio jedva nogom. Ukupno su oba takmaca u prvih 45. minuta imali ukupno dva udarca u okvir gola, ali zapravo neke velike prilike za pogodak nije bilo, tako da se na poluvrijeme otišlo s najnepolularnijim rezultatom 0:0.

Ponovno autogol

Francuska je jako otvorila drugo poluvrijeme, Tchouameni je dobro testirao Casteelsa, Mbappe je bio puno raspoloženiji, ali na kraju pritisak nije urodio plodom i Belgija je usšjela opet uspostaviti ravnotežu.

U tim trenutcima Belgija je izradila najbolju priliku drugo poluvremena, kada je De Bruyne pucao s 16 metara, ali previše prema Maignanu, koji brani, da bi zapravo u sljedećoj akciji povela Francuska.

Po desnoj strani kombinirali su Griezmann i Kounde, da bi lopta došla do Muanija koji centrira, a lopta pogađa nesternog Vertonghena i završava iza iznenađenog Casteelsa. Belgija je pokušala izjednačiti, ali kako bi se reklo premalo i prekasno, tako da je Francuska izborila četvrtfinale, protiv Slovenije ili Portugala, koji igraju od 21 sat, a suret možete pratiti uživo na našem portalu.

Francuska – Belgija 1:0

Francuska: Maignan – Hernández, Saliba, Upamecano, Kounde – Rabiot, Kanté, Tchouaméni, Griezmann – Thuram, Mbappé

Belgija: Casteels – Theate, Vertonghen, Faes, Castagne – Onana, De Bruyne –  Carrasco, Openda, Doku – Lukaku

____________________________________________________________________________________________________________

90′ + 3 Kraj utakmice, Francuska se autogolom plasirala u četvrtfinale Europskog prvenstva

90′ + 1 Pokušavaju Belgijci, ali centrašut Dokua ne nalazi nikoga ispred gola Mignana, ponovno Doku, korner

90′ Tri minute nadoknade i nade za Belgiju

85′ Golllll Francuska vodi 1:o!!!!! Francuzi su kombinirali po desnoj strani, a izmjena Muani je pokuao centrirati, no lopta se odbila od Vertonghena i završila iza nestretnog Casteelsa

83′ Brza akcija Belgije, puca De Bruyne s 16 metara, ali Maignan sjajno brani

81′ Centaršut Francuske, lak plijen za Casteelsa

78′ Akcija Francuza, lopta dolazi do Mbappea, koji puca s nekih 14 metara, malo preko gola

77′ Malo se rasplamsalo, dva žuta za Belgijce

74′ Francuska je izborila korner, Griezmann na prvu vratnicu, čiste Belgijci pa lopta dolazi do Salibe, koji puca pokraj gola

71′ Belgija u napadu, lopta je došla do Lukakua, koji puca, ali Maignan brani, lijepa šansa

69′ Francuska je ponovno namjestila priliku za šut Tchouamenija, koji je ovaj put pucao preko gola

65′ Napad Francuske, lopta je došla do Grezmanna koji puca pokraj gola s nekih 17 metara

61′ Greška francuska obrane na centru, brza kontra Belgije, ali na kraju Hernandez u klizećem startu spašava, korner za Beligiju

58′ Francuska je napravila veliku gužvu u 16 metara Belgije, no na kraju je suđen prekršaj na Dokuu

56′ Kounde ubacuje s desne strane, ali Mbappe ju je loše zahvatio

54′ Klasičan prodor Mbappea po lijevoj strani, šut desnom nogom, preko gola, Francuska puno bolja u nastavku

53′ Duga lopta Rabiota, ali golman Belgije hvata

50′ Prekršaj za Francusku, centaršut Greizmanna, lopta prema Thuramu, lopta za Belgiju

49′ Francuska je odlično izradila priliku za šut Tshouamenija s vrha 16 metara, ali Casteels odlično brani šut u donji lijevi kut, korner

46′ Počelo je drugo poluvrijeme osmine finala Eura između Francuske i Belgije

45′ +1, Mbappe je prošao uz golaut liniju s lijeve strane, dao je povratnu na Tchuamenija, koji je pucao preko gola i kraj utakmice, koja nije nimalo oduševila u prvih 45 minuta

45′ Korner za Francusku, igrat će se minuta nadoknade

43′ I dalje Francuzi pokušavaju probiti Belgiju, ali Griezmann je odigrap loš zadnji pas prema Mbappeu

41′ Francuzi su stvorili gužu u 16 metara Belgije, ali na kraju samo aut za Tricolore

40′ Francuzi su sad stisnuli, pletu oko gola Belgije, na kraju šut Tchouaménija, pokraj gola

37′ Centaršut za Francusku s lijeve strane, Casteels sigurno hvata

36′ Puno problema Francuzima radi Doku na lijevoj strani belgijskog napada

34′ Sjajan centaršut Koundea s desne strane, puca Thuram glavom pokraj gola

32′ Loš centaršut Hernadeza

30′ Izjednačena utakmica u prvih pola sata, ai najizgledniju priliku imala je Belgija nakon slobodnog udarca De Bruynea

28′ Opet Belgija, ali ovaj put s desne strane, Carrasco opet povratno, ali nema suigrača na šutu, uzimaju Francuzi

27′ Prilika za Belgiju Openda s lijeve strane, povratno u šesnaesterac, šut ali blok Francuza, Blegijci tražili igranje rukom, ništa od toga

25′ Žuti za Rabiota zbog grubog starta

24′ Šut De Bruynea, lopta je padala prema Maignanu, koji dosta panično reagira i sretno brani udarac nogom

23′ Žuti karton za Griezmanna, koji je faulirao Dokua na negdje 18 metara s lijeve strane od gola Francuske

21′ Evo naprijed Belgije, ali centaršut lako kontroliraju Francuzi

20′ Pokušaj šuta Francuza, visoko preko gola

18′ Korner za Francusku, Griezmann do Thurama, ovaj pokraj gola glavom

17′ Rasplamsala se malo utakmica, kontra Belgijaca, ali neuspješna pa ponovno posjed Francuske

14′ Korner za Francusku, lopta dolazi do Mbappea, koji puca ali u blok, pogodio je Onanu, ali bez kornera za Tricolore, zbog prigovora požutio Tchouaméni

12′ Odlična prilika Francuza, Grezman je kombinirao s Koundeoum, koji je dao povratnu loptu po sredini šesnaesterca, ali nije bilo njegovih suigrača i uspjeli su rasčistiti Belgijci

10′ Otvaranje utakmice je jako oprezno s jedne i druge strane, bez neke prilike na obje strane, prvi udarac u gol uputio je Griezman, ali jako loše i lako hvata Casteels

7′ Greška Belgijaca, pokušali su nešto Francuzi, ali na kraju samo golaut

6′ Pokušaj brze kontre Belgije, ali Maignan izlazi s gola i izbacuje u aut, nastavlja napad Belgija

4′ Belgija je pokušala prema naprijed, ali na kraju lopta za Francusku

2′ Prvi pokušaj prema golu, puca Rabiot, ali daleko od gola

1′ Počela je osmina finala Eura između Francuske i Belgije

Možda, ako ne najuzbudljiviji, onda sigurno najzvučniji par osmine finala Europskog prvenstva je onaj između Francuske i Belgije, koje će se susresti u ponedjeljak od 18 sati na Esprit Areni u Dusseldorfu.

Niti za jedne niti za druge se ne može reći kako su oduševili u grupnoj fazi natjecanja, Francuzi su svoju grupu D završili kao drugoplasirani iza Austrije, koju su pobijedili u prvom kolu autogolom Wobbera, da bi nakon toga remizirali protiv Nizozemske i Poljske, što im je bilo dovoljno za prolazak skupine s drugog mjesta.

Na igre momčadi Didiera Deschampsa, sigurno je imala utjecaja ozljeda lica Kyliana Mbappea na samom početku kampanje, a zanimljivo je da Francuzi na ovom prvenstvu još uvijek nisu zabili gol iz igre.

Pad generacije

Belgija igra čak i gore od Francuske, toliko su bili loši u zadnjoj utakmici protiv Ukrajine, koja je na njihovu sreću završila neodlučeno, da su ih izviždali njihovi navijači, a De Bruyne je onda igrače poveo u svlačionicu, a Europsko prvenstvo počelo im je iznenađujućim porazom protiv Slovačke.

Ipak pobjeda protiv Rumunjske i remi s Ukrajinom odveo ih je u osminu finala, a Lukako u društvo su reprezentacija s najviše poništenih golova na ovogodišnjem Euru, pri čemu su Romelu poništena čak tri gola.