Maestralna utakmica Danija Olma, Španjolska na krilima bivšeg dinamovca izborila polufinale

Autor: GIŠ

Kakav nogometni masterclas Danija Olma na četvrtfinalnoj utakmici između Španjolske i Njemačke koja je završila 2:1 za Furiju. Bivši igrač Dinama golom i asistencijom odveo Furiju u polufinale Europskog prvenstva, a o njegovoj predstavi još će se dugo pričati.

Dani Olmo nije započeo četvrtfinale, ostao je na klupi, ali je nakon dva gruba prekršaja Kroosa na Perdiju, mladi Španjolac morao je van, a ušao je bivši igrač Dinama i kako se pokazalo to je bio odlučujući potez na utakmici.

Prvo poluvrijeme, kao i cijela utakmica nije ponudio neki lijepi nogomet, bilo je previše prekršaja na utakmici, preko deset žutih i jedan crveni karton, što samo oslikava kakva se borba vodila u Sttutgartu.

Odlučio utakmicu

Prvi put se Dani Olmo za Furiju ukazao u 51. minuti, kada je Yamal napravio pomutnju na desnoj strani, vratio povratno na nebranjenog Olma, koji udarcem s nekih 15 metara loptu stavlja u mrežu iza nemoćnog Neuera. Gol pogledajte OVDJE.

Grubosti na utakmici su se nastavile, Njemačka je nakon vodstva Furije nešto više pokušavala, bila je i vratnica, a onda kada smo svi mislili kako je sve gotovo, za Nijemce je zabio Wirtz u 89. minuti i utakmicu odveo u produžetke.

Isti tip utakmice gledali smo i u zadnjih pola sata, Nijemci će se još dugo žaliti na ruku Cucurelle u 16 metara početkom drugog produžetka, da bi samo minutu prije kraja utakmice Dani Olmo centrirao a Merino zabija za 2:1 i veliko slavlje Španjolske. Nakon toga je sudac Taylor produljio utakmicu još šet minuta, u kojima je Fullkrug promašio za izjednačenje, da bi na kraju Španjolska slavila plasman u polufinle Eura najviše zahvaljujući Daniju Olmu.

ŠPANJOLSKA – NJEMAČKA 2:1

ŠPANJOLSKA: Simon – Carvajal, Le Normand, Laporte, Cucurella – Rodri, Pedri, Ruiz – Yamal, Morata, Williams

NJEMAČKA: Neuer – Kimmich, Rudiger, Tah, Raum – Can, Kroos – Musiala, Gündoğan, Sane – Haverzt

____________________________________________________________________________________________________________

120′ + 7 Simon hvata kraj utakmice Španjolska je u polufinalu najviše zahvaljujući Daniju Olmu

120′ + 6 Kontra Njemačke i crveni karton za Carvajala, drugii žuti, šansa za zadnji ubačaj za Elf

120′ + 5 Kraj utakmice Olmko je odveo Furiju u polufinale

120′ + 3 Fullkrug je promašio s nekoliko metara sam s glavom kakva prilika

120′ + 2 Pokušava Njemačka, ali svi šutevi završavaju u bloku pa kontra Furije, Toress nije nadmudrio Neuera

119′ Gollllll Španjolska. dani Olmo je centrirao, a Merino je glavom zabio za vodstvo Furije, potpuna ludnica među španjolskim navijačima

119′ I jedni i drugi čekaju kraj

117′ Pokušaj Kimicha glavom, ali je Simon nekako obranio udarac, kod igrača kreću grčevi

115′ Sad leži Nacho vjerojatno ćemo gledati penale

113′ Pruža se pomoć Kroosu

109′ Žuti za Rodrija, utakmica s previše žutih kartona i prekršaja

108′ Olmo centaršut, Rudiger u prvi korner za Furiju na susretu, kreće Njemačka u kontru, ali Fullkrug pojkraj gola

106′ Počeo je drugi produžetak, odmah napad Njemačke, šut i čini se penal za Njemačku, ali ništa, Cucurellu je lopta pogodila u ruku na putu prema golu, ali ništa od penala

105′ +1 Udarac Wirtza tik pored lijeve vratnice Simona ovaj put, kraj prvog produžetka

104′ Udarac Španjolske s desne strane, lopta odlazi malo uz desnu vratnicu Neuerovog gola

102′ Izlazi Ruiz, koji je izgleda stradao u sudaru s Kroosom, ulazi Joselu

101′ Oštar centaršut s lijeve strane, odbija Unai Simon pa šut visoko preko gola Andricha

100′ Žuti za Carvajala zbog igranja rukom, četvrti za Španjolce ukupno 10

98′ Pokušaj Nijemaca preko Wirtza s desna, čiste Španjolci pa sudar Kroosa i Ruiza

96′ Španjolska je stisnula Elf, traže gol

95′ Lukavo dodavanje Olma na 11 metara, svi su promašili loptu, koja je prošla malo pored lijeve vratnice

94′ Prekršaj nad Cucurellom, žuti za Wirtza, to je već šesti za Nijemce

93′ Centaršut hvata Simon, ali Nijemci dolaze do lopte i na kraju zaleđe

92′ Prizemni centaršut Wirtza, Carvajal u korner

91′ Počeo je prvi produžetak i odmah centaršut Olama, golaut

90′ + 4 Kraj regularnog dijela, idemo u pridužetke

90′ Četiri minute nadoknade

89′ Golllll Njemačka zabija Wirtz!!!!!  Kroos je ubacio s lijeve strane na drugu stativu, Kimmich glavom spustio u srce kaznenog prostora, a Wirtz neobranjiivo puca Golove pogledajte OVDJE.

88′ Pokušaj kombinacije za šut, ali u blok Furije odlazi lopta

87′ Korner za Njemačku

86′ Ubačaj na drugu vratnicu, ali Havertz radi prekršaj

85′ Slobodni udarac za Njemačku na nekih 25 metara od gola malo s lijeve strane

84′ Šut Ruiza visoko preko gola

82′ Žuti i za Simona pa loše ispucavanje Havertz pokušava lobom, ali malo preko gola

81′ Brza kontra Španjolske, čiste Nijemci pa kontra Njemačke, ali loptu uzima Furija

80′ Izlaze Williams i Morata ulaze Merino i Oyarzabal, ulazi i Muller umjesto Taha

77′ Brza akcija Njemačke po desnoj strani, Kimmich na Wurtza, koji dodaje na desetak metara ali šut Füllkrug je završio na vratnici

74′ Torres je uputi nešto između šuta i ubačaja na drugu lijevu vratnicu, povratnu loptu čiste Nijemci pa faul radi Torres i novi žuti

73′ Kontra Španjolske, Rodri duga lopta na Torresa, kojeg faulira Mittelstadt i žuti, prilika za centaršut

72′ Pokušaj Havertza, ali šut je završio u bloku, Njemačka želi izjednačenje, ubačaj Rudigera, ali loš šut glavom

70′ Akcija Njemačke, lopta je došla do Andricha, koji puca Simon brani, Nijemci traže penal, dok se čini i kako je prethodio ofsajd šutu Andricha

67′ Pokušaj kontre Njemačke, ali prvi je na lopti Simon i Kroos dobiva žuti karton na drugoj strani nakon prekršaja nad Olmom

64′ Centaršut Kroosa, udarac glavom preko gola

62′ Treći korner za Njemačku, izlazi Yamal ulazi Torres

61′ Od kornera na kraju ništa za Nijemce

60′ Puca Wurtz, korner

56′ Njemačka je izgubila loptu u napadu i onda Andrich radi prekršaj za novi žuti, izlaze Raum i Gundugan ulaze Fulkrug i Mittelstadt

53′ Prilika za Njemačku, ali spasili su se Španjolci, utakmica se rasplamsala

51′ Gollll Olmo!!!!! Yamal je prošao po desnoj strani i pričekao ulazak Olma, koji je uletio u 16 metara i zabio pored nemoćnog Neuera

51′ Novi prekršaj na sredini za Španjolce

49′ Pokušaj Njemačke, lopta daleko od svih

48′ Velika prilika za Španjolsku, Morata je dobio loptu na pet metara, okrenu se Španjolac, ali pucao preko gola i tražio prekršaj no nije ga dobio

46′ I evo već prvog prekršaja Wurtza

46′ Počelo je drugo poluvrijeme četvrtfinala između Španjolske i Njemačke, nadamo se kako će biti sadržajnije od prvog, ušao je Nacho izašao je Le Normand kod Španjolske, kod Njemačke izzalzi sane ulazi Wurtz, a ulazi Andrich ulazi umjesto Cana

45′ + 2 Španjolska je pokušala probiti obranju Elfa, ali opet su Nijemci izdržali i na kraju novi prekršaj, ovaj put nad Gundoganom i kraj prvog poluvremena, koje je bilo rastrgano prekršajima, a najviše je na početku susreta nastradao Pedri, koji je morao napustiti teren, a ušao je Dani Olmo

45′ Gužva ispred 16 metara Elfa, bilo je tu svega, ali obranila se Njemačka pa lopta dolazi do Yamala, koji puca ravno u Neuera, dvije minute nadoknade

40′ Novi prekršaj na centru, ovaj put za Nijemce

39′ Španjolska je dugo kružila, da bi Williams izgubio loptu, ali je došao reposijed do Olma, koji puca s 16 metara, ali Neuer brani

36′ Pokušaj Williamsa s lijeve strane, brani Neuer, ali zaleđe

35′ Duga lopta na Havertza, šut no opet Simon brani

34′ Ubačaj Kimmicha, opet Simon

33′ Pokušaj Olma, ali Tah kupi loptu u zadnji trenutak ispred šesnaesterca Elfa

30′ Žuti za Le Normanda, prvih pola sata nije prošlo u nekom lijepom nogometu, već se vodi čvrsta bitka s dosta grubim faulovima pa je tako Pedri morao van već na početku susreta kod Španjolske

29′ Na kraju prekršaj nad Gundoganom

27′ Ubačaj Kroosa, ali Simon hvata ispred svi i kontra Španjolske prekršaj za Furiju i žuti za Rauma, prilika za centarut s desne strane

26′ Evo i prvog kornera za Njemačku i na susretu

25′ Ubačaj Kroosa, uhvatio je Simon, pa prekršaj Yamala na sredini terena

24′ Prekršaj za Njemačku, prilika za centarut s desne strane

23′ Bomba Laporte s negdje 20 metara, ravno u Neuera

21′ Evo Njemačke, s desne strane centrirao je Kimmich, a udarac glavom brani Simon

16′ Rasplamsala se igra, bljesnule su neke akcije, ali bez konkretnog učinka

15′ Šut Yamala, pokraj gola

13′ Prekršaj na Olmu, žuti za Rudigera, opasna situacija na negdje 18 metara malo desno od gola Neuera

12′ Williams puca s negdje 20 metara, pkraj gola, sad faul nad Kimmichom

11′ Evo Njemačke, ali ubačaj lako hvata Simon

10′ Nije bilo nikakvih događaja nakon prvog šuta Pedrija i na kraju njegove ozljede i ulaska Olma u prvih 10 minuta

6′ Na travnjaku Pedri, zaredali se prekršaji Njemačke zapravo Kroosa, zagrijava se Olmo, koji ulazi umjesto njega

3′ Malo je zaiskrilo nakon prekršaja Kroosa

1′ Krenulo je aktivno. Španjolska je napala, lopta je dola do Pedrija na 16 metara, koji puca ali Neuer brani

1′ Počelo je prvo četvrtfinale Europskog prvenstva Španjolska – Njemačka

Prva utakmica četvrtfinala Eura donosi nam pravu poslasticu, u kojoj će od 18 sati na Stuttgart, MHP Areni snage odmjeriti domaćin Njemačka, protiv goropadne Španjolske. Pravi klasik europskog nogometa, obje reprezentacije su po tri put bile prvaci Starog kontinenta, a i jedni i drugi imaju svoje adute ovom četvrtfinalu.

Španjolska je pokazala moć na svim utakmicama koje je do sad igrala, odmah nakon pobjede protiv Hrvatske i nakon toga Italije Španjolci su počeli pričati o naslovu prvaka, a kakve igre pružaju i širina klupe Furije, daje im pravo na takvo razmišljanje.

“Njemačka je fantastična momčad, imaju neke od najboljih igrača na svijetu, jako su organizirani i disciplinirani. Međutim, naići će na suparnika vrlo sličnog njima; jako posvećenog, vrlo dobro organiziranog, kojeg je teško pobijediti i koji je gladan uspjeha. Znam da je to kliše u nogometu, ali sitni detalji će biti ti koji će odlučiti ishod”, rekao je španjolski izbornik Luis de la Fuente.

Sudar titana

“Uvijek postoji prostor za napredak. Bio sam jako zadovoljan s prvih 20 minuta protiv Danske, ali moramo se pobrinuti da ne pokušavamo forsirati, ostati strpljivi i držati loptu u posjedu. Ako uspijemo nastaviti s onime što smo radili u tih prvih 20 minuta, bit će nas teško pobijediti”, rekao je njemački izbornik Julian Nagelsmann.

“Bilo je velikih dvojbi oko toga hoćemo li biti dobri na Euru. S obzirom na dosad prikazano, smatram da se turnir neće smatrati katastrofom. Ipak, mi smo sebi kao momčad postavili cilj osvajanja naslova. Mislim da će utakmica sa Španjolskom biti odlučena u sredini terena. Momčad koja će kontrolirati to područje i koja će tamo osvojiti većinu lopti imat će bolje izglede za pobjedu”, izjavio je Kroos.

U svakom slučaju od 18 sati imat ćemo priliku gledati dvije reperezentacije koji su možda do sad najviše prikazale na Euru, a sraz Španjolske i njemačke možete pratiti uživo u tekstualnom obliku na našem portalu.

Legenda otvoreno upozorava Dalića: ‘Puno je tu enigmi, više nema maštanja o finalima’