Nizozemska deklasirala Rumunjsku za četvrtfinale Europskog prvenstva

Autor: GIŠ

Nizozemska je napokon proigrala u drugoj fazi Europskog prvenstva, kada su bez nekih poteškoća deklasirali Rumunjsku u osmini finala s čistih 3:0 i tako se plasirali u četvrtfinale Eura, gdje čekaju boljeg iz sraza Austrije i Turske.

Rumunjska je bolje otvorila utakmicu, ali nakon prvih desetak minuta presinga Rumunjske, Nizozemska je počela igrati. Naredali su igrači Ronalda Koemana nekoliko prilika i kornera, da bi u 20. minuti za vodstvo Oranja zabio Gapko sjajnim šutom u bliži kut Nita. Golove pogledajte OVDJE

Nizozemci su od tada pa do kraja utakmice zagospodarili terenom i skoro nisu dozvolili neku ozbiljniju priliku Rumunjskoj te se na poluvrijeme otišlo s minimalnim vodstvom igrača Ronalda Koemana.

Odlična igra Oranja

Rumunjska je opet nešto pokušala na otvarnju drugog poluvremena, ali Nizozemska je opet uzela konce igre u svoje ruke i krenuli su po drugi gol, kako bi zaključili utakmicu.

No Nizozemci su zapucali puno prilika, ali Rumunjska nije imala dovoljno snage i znanja za zabiti pa je na kraju jednu ničiju loptu u 83. minuti uzeo Gapko, provukao se uz lijevu golaut liniju pored braniča i dodao na pet metara do Malena, koji nije imao težak posao.

Pokušali su Rumunji doći barem do počasnog pogotka u smiraj susreta, ali na njihovu nesreću nakon zadnjeg kornera za Rumunjsku lopta je došla opet do Malena, koji se sjurio prema 16 metara Rumunjske i pored dva igrača i golmana sjajno zabio za konačnih 3:0 i veliko slavlje nizozemskih navijača na tribinama Allianz Arene.

Rumunjska – Nizozemska 0:3

RUMUNJSKA: Niță – Mogoș, Dragușin, Burcă, Rațiu – R. Marin, M. Marin, Stanciu – Hagi, Drăguş, Man

NIZOZEMSKA: Verbruggen – Dumfries, De Vrij, Van Dijk, Ake – Reijnders, Schouten – Bergwijn, Simons, Gakpo – Depay

____________________________________________________________________________________________________________

90′ + 4 Kraj utakmice Nizozemska u četvrtfinalu čeka boljeg iz sraza Austrije i Turske

90′ + 2 Golll Nizozemska!!! Korner je bio za Rumunjsku, no kontra Nizozemske, Malen je uzeo loptu i ušao u 16 metara i neobranjivo zabio pored Nita za 3:0

90′ Još četiri minute nadoknade

88′ Slave Nizozemski navijači, Oranje su u četvrtfinalu

83′ Golll Nizozemska!!!! Gapko došao do jedne lopte na lijevoj strani i prošao je uz golaut liniju, dodao je na pet metara, gdje Malen nije imao težak zadatak zabiti za povećanje vodstva Oranja. Gol pogledajte OVDJE

80′ Nova kontra Nizozemske, ali opet korner iz kojeg se nije izrodilo ništa

79′ Ponovno prilika za Nizozemce, skoro je jedno čišćenje od strane Rumunja Simons proslijedio u gol

76′ Evo Nizozemaca s desne strane, centaršut, ali na kraju faul u napadu

73′ Akcija Nizozemaca po lijevoj strani, Simons sam pred Nitom, no šut prolazi pokraj daljnje stative

70′ Izmjene kod obje reprezentacije, Rumunji će pokušati napasti Nizozemsku

68′ Pucao je Depay ispod živog zida, ali prolazi lopta tik uz vratnicu

67′ Prekršaj za Nizozemsku s nekih 20 metara centralno od gola Nita

63′ Golll Nizozemska, ali zaleđe Gakpa, nakon kornera lopta je preletjela na drugu stranu, a povratnu loptu jedan nizozemski igrač proslijedio je do Gakpa, koji je zabio, ali je bio u zaleđu

62′ Odlična kontra Nizozemske, Gakpo je povukao od svog šesnaesterca, šut brani Nita, korner

60′ Korner sad za Rumunjsku, utakmica se rasplamsala, novi korner za Rumunje

59′ Opet Nizozemska preko strijelca Gakpoa, ovaj put Nita brani

58′ Sijevnula kontra Oranja, korner, puca Van Dijk u vratnicu, Nizozemici žele riještiti utakmicu

57′ Pokušaj Nizozemaca, pokraj gola

55′ Tražili su sad Nizozemci penal nakon duela u šesnaestercu, sudac je samo odmahnuo rukom

54′ Brza akcija Nizozemske po desnoj strani, lopta je došla do Depaya na nekih sedam metara, ali šut nakon bloka hvata Nita

52′ Prilika za centaršut Rumunjske, čiste Nizozemci

50′ Potegnuo je Reijnders s centra igrališta do pred 16 metara Rumunjske, ali šut je završio u bloku, traži se penala, ništa od toga

48′ Prekršaj za Rumunjsku, opasna situacija ua centaršut, oštar centaršut, ali izbacuju Nizozemci

47′ Pokušali su odmah nešto napraviti Rumunji, ali centaršut završava u rukama nizozemskog golmana

46′ Počelo je drugo poluvrijeme na Allianz Areni u Munchenu

45′ + 3 Hagi na lijevoj strani, centaršut, no korner za Rumunjsku iz kojeg se nije izrodilo ništa, kraj prvog poluvremena. Gol pogledajte OVDJE

45′ + 1 Dragus je dobio loptu na lijevoj strani, pokušao se namjestiti na desnu nogu, no šut je bio lak plijen za Verbruggena

45′ Igrat će se tri minute nadoknade

44′ Nizozemac je iskopao jednu loptu koju je Rumunj pokušao pustiti u golaut, lopta je došla do Nizozemaca, koji je lošim udarcem završio sjajnu priliku za povećanje vodstva

42′ Deseti korner za Nizozemsku, Depay je pokušao izravno iz kornera, loše

41′ Nizozemci su pleli oko gola Rumunja, koji se se za sad obranili

39′ Opet Nizozemska, odlično je prošao Depay po desnoj strani, nikog na povratnoj lopti, na kraju novi korner

38′ Nizozemci dominiraju na utakmici, no za sad je samo jedan gol u mreži Nita, ulazi Rakovičan umjesto Mogosa

34′ Ponovno je krenula igra nakon sudara u kojem je Mogos prošao dosta loše, na kraju je izašao s terena

31′ Sjajna lopta iza obrane Rumunjske u 16 metara, centaršut Dumfrisa, ali u zadnji čas čiste Rumunji, korner iz kojeg nije bio ništa

30′ Nizozemska po desnoj strani, centaršut, novi korner

29′ Prekršaj za Nizozemsku, skraćeni korner, obranili se Rumunji

28′ Šesti korner za Nizozemsku, Rumunji čiste

26′ Šut Reijndersa, od bloka u novi korner, lopta na drugu vratnicu De Vrij glavom s par metara u vanjski dio mreže, velika šansa

24′ Pokušaj Rumunja, povratna lopta, ali na kraju sve je završilo za nizozemskog golmana

22′ Novi korner za Nizozemsku, Rumunji čiste, ali opet napad Nizozemske, na kraju golaut

21′ Pokušao je sad hagi, puca pokraj gola

20′ Gollll Nizozemska zabija Gapko!!!! Gapko je krenuo po lijevoj strani, došao je na negdje 18 metara metara od Nita i snažnim šutom zabio mu je u bliži kut za vodstvo Oranja

18′ Novi korner za Oranje, ali bez prilike

17′ Korner za Nizozemsku, prvi udarac iz kuta na utakmici, ubačaj pa novi korner i nakon male gužve lopta dolazi do Nita, ali Oranje brzo dolaze ponovno u posjed

14′ Okomita lopta Rumunja, ali Dragus se spetljao u  odsutnom trenutku čiste Nizozemci, u nastavku akcije udarac preko gola Rumunja

11′ Prilika za Nizozemsku, ali bio je ofsajd

8′ Hagi je krenuo u prodor, dodao loptu u prostor, u zadnji tren čiste Nizozemci

6′ Prvi udarac prema golu, pucali su Nizozemci, sigurno hvata Nita, u međuvremenu vratio se Hagi

5′ Nastavila se utakmica Rumunjska trenutno s desetoricom, ofsajd Nizozemske

3′ Rumunji su aktivno krenuli u utakmicu i napadaju Nizozemce kao osice, Hagiju se trenutno ukazuje pomoć, krvari mu iz glave

1′ Počela je utakmica na Alianz Areni između Rumunjske i Nizozemske

Osmina finala Europskog prvenstva primakla se svome kraju, a u utorak od 18 sati na Allianz Areni u Münchenu predzadnju utakmicu osmine finala igraju Rumunjska i Nizozemska, koji će onda čekati rasplet zadnje utakmice osmine finala, između Austrije i Turske, koja je na rasporedu od 21 sat.

Nizozemska je razočarala na ovom Europskom prvenstvu, iako su se igrači Ronalda Koemana plasirali u osminu finala, ali to im je uspjelo kao jednoj od najbolje četiri trećeplasirane reprezentacije, što je stavilo veliki upitnik na mogućnosti ove generacije Oranja.

Ronald Koeman istaknuo je da nije zadovoljan i naglasio da moraju smisliti odgovor kao momčad za sljedeću utakmicu jer bi nam mogla biti posljednja, a što će smisliti bivši strateg Barcelone, vidjet ćemo na terenu.

Traže prolaz

Za razliku od Nizozemske, Rumunji igraju jako dobar nogomet na ovom Euru, osvojili su svoju grupu E, no bili su i sudionici malog skandala zbog zadnje utakmice protiv Slovačke, koja je završila 1:1, što je bilo dovoljno objema reprezentacijama za plasman u osminu finala, a neki su Rumunje i Slovake optužili za namještaljku.

Izabranici Edwarda Iordănescua stigli do prve nokaut faze na Euru od 2000. godine, no nemaju pozitivan skor protiv Nizozemske, od zadnjih 14 susreta izgubili su njih 10, no na ovom Europskom prvenstvu izgledali su ipak bolje od Nizozemske.

Tko će se na kraju današnjeg dana priključiti Njemačkoj, Švicarskoj, Engleskoj, Španjolskoj i Francuskoj u četvrtini finala Europskog prvenstva pratite zajedno s nama u prijenosima uživo zadnje dvije utakmice osmine finala Eura u Njemačkoj.

Olić postao izbornik, preuzeo mladu reprezentaciju: Veliki izazov za Dalićevog pomoćnika