Turska u sjajnoj utakmici protiv Austrije izborila četvrtfinale Eura

Autor: GIŠ

Zadnja utakmica osmine Europskog prvenstva u Njemačkoj dala nam je i zadnjeg četvrtfinalistu u reprezentaciji Turske, koja je u sjajnoj utakmici u Leipzigu pobijedila Austriju 2:1 i tako izborili utakmicu protiv Nizozemske u Berlinu.

Turska je u 58. sekundi već šokirala Austriju, kada je igrač utakmice, uz golmana Gunoka, Demiral iskoristio lošu reakciju nakon kornera golmana i obrane Austrije i s nekoliko metara zabio za 1:0. Gol pogledajte OVDJE.

Austrija se cijelo prvo poluvrijeme nije oporavila od tog šoka, igrači izbornika Ragincka kao da su bili u nekom balonu i nismo vidjeli ono što ih je krasilo u grupnoj fazi natjecanja.

Sjajna utakmica

U drugom poluvremenu Austrija je krenula po izjednačenje, no u jeku njihovih napada ponovno se ukazao Demirel, koji je ovaj put bio najviši nakon kornera i zabio je za 2:o na početku drugog poluvremena u 59. minuti.

No Austrija se nije predavala, napadali su skoro cijelo drugo poluvrijeme, a uspjeli su smanjiti u 66. minuti, kada je Gregoritsch ostao sam na drugoj stativi i lagano pospremio loptu u mrežu.

Do kraja utakmice bilo je velikih priika s obje strane, no heroj susreta je i golman Turske Gunok. koji je u zadnjim sekundama obranio udarac glavom baumgartnera s negdje pet metara. Po zadnjem sučevom zvižduku krenula je ludnica u Leipzigu turskih navijača, koji će sad u Berlin na susret protiv Nizozemske u četvrtfinalu Eura.

Austrija – Turska 1:2

AUSTRIJA: Pentz – Posch, Danso, Lienhart, Mwene – Seiwald, Sabitzer – Laimer, Baumgartner, Schmid – Arnautović

TURSKA: Gunok – Muldur, Bardakci, Demiral, Kadioglu – Yuksek, Ayhan – Yilmaz, Kokcu, Yildiz – Guler

____________________________________________________________________________________________________________

90′ + 6 Kraj utakmice Turska je u četvrtfinalu u kojem će igrati protiv Nizozemske

90′ + 5 Nevjerojatna obrana Gunoka, koji je obranio šut glavom Baumgartnera s nekoliko metara, korner svi su naprijed kod gola Turske

90′ + 4 Kontra Turske, lopta dolazi do Yilmaza, koji puca, ali Pentz sjajno brani

90′ + 1 Četiri minute nadoknade, Austrija napada, u zadnji tren čisti obrana Turske, koji opet malo otežu, grčevi

90′ Zadnja minuta regularnog dijela, Austrija ne može probiti obrambeni blok Turske

88′ Kontra Turske, ali Pentz odnosi klizećim startom

86′ Novi korner za Austriju, Baumgartner glavom, preko gola

85′ Još pet minuta nade za Austriju, plus sudačka nadoknada

84′ Austrija stišće, sad je Baumgartner promašio gol nakon kiksa Gunoka

83′ Malo sad otežu Turci s izmjenom

80′ Opet Austrija, lopta iza obrane, pa povratno na 11 metara, ali čiste Turci

77′ Korner za Austriju, mijenja Montella, novi korner, Turci su se obranili, no brzo gube loptu

75′ Austrija je dugo pritiskala, na kraju šut, ali ravno u golmana

73′ Korner za Austriju, koja ide po izjednačenje, na kraju aut, kiša je pojačala u Leipzigu

72′ Evo malo Turaka, ali nema nikog u potpori

69′ Ponovno Gregoritsch glavom, hvata Gunok

66′ Korner za Austriju i Golllll zabija Gregoritsch, koji je ostao sam na drugoj stativi i lagano pospremio loptu u mrežu

63′ Faul za Tursku, dugačko ubacivanje, hvata Pentz, ali Austrija gubi loptu

62′ Pokušava Austrija, ali danas i baš ne ide, loš zadnji pas kupi Gonuk

59′ Korner za Tursku i Golllll Demiral, koji je sjajno skočio i zabio glavom

58′ Mijenja Montella, izašao je Yuksek, a ušao Ozcan

57′ Evo napokon Turske, Kadioglu s lijeve strane, ali šut u blok

56′ Nova prilika za Arnautovića, koji promašuje gol, ali ofsajd

54′ Opet napada Austrija, šut Poscha, od bloka u korner, no loš centaršut

53′ Žuti za Lienharta zbog oštrog prekršaja, nova prilika za Austriju, Laimer pokraj gola

51′ Sjajna lopta za Arnautovića, koji je sam pred Gunokom koji skida udarac, Austrja ide po izjednačenje

50′ Pokušaj Gregoritscha glavom, pokraj gola

47′ Duga lopta prema turskom golu, ali malo je bila prejaka

46′ Počelo je drugo poluvrijeme između Austrije i Turske, izmjene kod Austrije umjesto Mwenea i Schmida ušli su Prass i Gregoritsch

45′ + 1 Prilika za Austriju centrirao je Posch, ali Baumgartner se nije snašao, kraj prvog poluvremena. Gol pogledajte OVDJE

45′ Austrija čisti, ponovno lopta dolazi do Turaka, centaršut hvata Pentz, minuta sudačke nadoknade

44′ Prekršaj za Tursku, bit će prilika za dugački centaršut

41′ Napad Turske, ali prekršaj u napadu

38′ Gužva u 16 metara Turske, sigurno hvata Gunok

36′ Austrija je preuzela posjed, ali Turci se organizirano brane i vrebaju kontra napade

33′ Kontra Austrije šut Sabitzera, ali u blok

27′ Evo Austrije, Arnautović pokušava do Schmida, no Gunok lakoćom hvata

26′ Austrija je izgubila loptu u napadu, Yilmaz je došao do prilike za centaršut, ali iza leđa napadača, brza kontra

25′ Novi korner, skače Demiral, pokraj gola

24′ Prekršaj za Tursku, centaršut na kraju korner, novi korner za Turke

20′ Dvadeset minuta jedne zanimljive utakmice je za nama, u kojoj je Turska iskoristila jednu neopreznost obrane Austrije, dok Austrijanci nisu iskoristili svoju sličnu priliku s druge strane

19′ Austrijanci su izgubili loptu, kontru je pokrenuo Guler, koji je probao sa svoje polovice izenaditi Pentza, neuspješno

17′ Evo Austrije s desne strane, centaršut, Turci čiste

15′ Prvih petnaest minuta utakmice je jako živo i puno kontakta

12′ Slobodni udarac za Austriju, Sabitzer u živi zid, pa ponovno inzistiraju Austrijanci no samo aut

7′ Dobar ubačaj, ali šut glavom Lenharta ide preko grede

5′ Korner za Austriju, lopta je skakutala po liniji gola nakon kornera, ali ju nitko nije pospremio u mrežu, novi korner

1′ Prvo je napala Austrija, a u sad korner za Tursku i gol za zabio je Demirel iz gužve nakon strašno loše reakcije obrane Austrije

1′ Počela je zadnja utakmica osmine finala Europskog prvenstva između Austrije i Turske

Zadnja utakmica osmine finala Europskog prvenstva u Njemačkoj donosi nam sraz između Austrije u Turske, koje će snage odmjeriti od 21 sat na Red Bull Areni u Leipzigu.

Austrija na ovom prvenstvu izgleda jako dobro, momčad Ralfa Ragnicka osvojila je prvo mjesto u grupi s Francuskom, Nizozemskom i Poljskom, a jedina utakmica koju su izgubili u grupnoj fazi bila je protiv Francuza s tijesnih 1:0, dok su pali Nizozemci i Poljaci za čelo skupine

Ragnickova momčad igra izuzetno odgovorno i agresivno i iako imaju neke probleme s ozljedama, Austrijanci misle kako bi preko Turske mogli u četvrtfinale Eura, jer Turci nisu baš očarali u grupnoj fazi prvenstva, iako su završili skupinu s isto bodova koliko i Portugal.

Vjeruju u prolaz

Turska nije oduševila u grupnoj fazi, na početku je momčad Vicenza Montelle u lijepoj utakmici pobijedila Gruziju, da bi zatim izgubili od Portugala, a u zadnjoj utakmici grupne faze uspjeli su savladati Češku i kao drugi plasirati se u osminu finala.

No protiv Austrije u osmini finala zbog žutih kartona Turskoj će nedostajati Calhanoglu i Akaydin, tako da treba vidjeti kako će Montella organizirati njegovu reprezentaciju bez najboljeg igrača.

Dalić mora prelomiti i odlučiti: Riskantan potez oko Modrića, ovo neće nikome biti lijepo gledati